Turistický kurz – den první

Ahoj,

v neděli 21. 6. jsme se vydali na sportovně-turistický kurz. Vše začalo ráno v Českém Těšíně, kde jsme měli sraz. Vydali jsme se vlakem, kde byla super atmosféra, hráli jsme na kytaru a zpívali písničky. Vlak měl nakonec 30 minut zpoždění, tudíž jsme nestihli přestup a čekali hodinu na další vlak. Čekání nám zkracoval bufet, kde byl velmi milý starý dědeček, který nám rozdával zdarma papání. Jeli jsme dalším vlakem a cesta utíkala rychle díky dobré náladě. Jen co jsme vystoupili, běželi jsme na další vlak. Když jsme vystoupili, už jsme litovali, že jsme jeli – bylo strašné vedro. Naštěstí jsme byli ušetřeni tahání našich věcí na ubytování. Cesta se bohužel neobešla bez zranění. ☹

Jen co jsme došli na hotel, už nás náš velmi oblíbený učitel tahal na malou procházku. Bohužel realita byla jiná, ale ty výhledy stály za to. Celí uvaření z toho vedra jsme se vrátili na hotel. Odpočinuli jsme si a už nás čekala večeře, na kterou jsme se velice těšili, jelikož někteří z nás podcenili zásoby jídla. Po večeři jsme si ještě zahráli stolní hry, kde jsme bohužel prohráli v aktivitách. Zbytek večera jsme už trávili na pokojích a na chodbě.

Začátek našeho kurzu byl velice záživný a únavný, už sbíráme síly na další dny. 😊

Natálie Raszková, žákyně 9. třídy